Zostań darczyńcą

Dzięki naszym wspaniałomyślnym Darczyńcom możemy kontynuować i rozwijać unikalną działalność edukacyjną i artystyczną Fundacji Nomina Rosae.

Wspólnie  przyczyniamy się do zachowania, tworzenia i promowania polskiego dziedzictwa kulturowego. Razem uczymy młodzież dostrzegać istotnie związki historii, kultury i sztuki oraz czerpać z przeszłości inspirację do wprowadzania etyki i piękna do współczesnego życia. 

Sumiennie budujemy Świątynię Historii, dzięki której zadbamy zarówno o nasze dziejowe korzenie, jak i harmonijną przyszłość, opartą na dialogu, potrzebie piękna i otwartości na dzisiejszy świat i jego wyzwania.

To Państwa wsparcie pozwoliło nam stworzyć program Labirynt Historii, dzięki Państwu powstały wystawy dawnych ubiorów i kostiumów oraz wydawnictwa Fundacji.

Zapraszamy do stałego wspierania działań Nomina Rosae – tak abyśmy razem kreowali i budowali nowe, niezwykłe działania, które upowszechnią wiedzę o pięknej tradycji i historii bezcennej polskiej kultury.

Przekaż darowiznę!
Wpisz kwotę i kliknij logo Dotpay,
aby zrobić przelew online z Twojego banku.

Zostań Darczyńcą Nomina Rosae

Dzięki naszym regularnym Darczyńcom możemy rozwijać działalność edukacyjną i kulturalną. To dzięki stałym wpłatom tworzycie Państwo wraz z nami różnorodne programy i działania Nomina Rosae, które odbywają się przez cały rok

Przekaż darowiznę!
Wpisz kwotę i kliknij logo Dotpay,
aby zrobić przelew online z Twojego banku.

Odpisy podatkowe na działalność statutową Nomina Rosae

Wspierając działania Fundacji Nomina Rosae możecie Państwo przekazać także darowiznę na cele statutowe i odliczyć ją od podstawy opodatkowania. Osoby prywatne mogą dokonać takiego odliczenia do wysokości 6% dochodu, osoby prawne – do wysokości 10% dochodu.

Dane do przelewu:
ING Bank Śląski: 39 1050 1722 1000 0022 8058 2343
Fundacja Nomine Rosae Ogród Kultury Dawnej
ul. Jagiellońska 44, 33-300 Nowy Sącz
tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe

Zostań członkiem Klubu Przyjaciół Nomina Rosae

Klub Przyjaciół Nomina Rosae jest otwarty dla wszystkich osób zainteresowanych historią i kulturą Polski. Jego celem jest wspieranie działań Fundacji. Członkowie Klubu Przyjaciół Nomina Rosae będą mieli wyjątkową możliwość uczestniczenia w ekskluzywnych wydarzeniach organizowanych specjalnie dla nich.

Skarbiec Nomina Rosae

Budujemy skarbiec kultury. Wraz z naszymi Darczyńcami chcemy zbudować Skarbiec Nomina Rosae. Skarbiec, to fundusz, który pozwoli stworzyć stabilne finansowanie programów edukacyjnych i kulturalnych Fundacji.

Wesprzyj kolekcję tkanin, zabytków i książek Fundacji Nomina Rosae!

Stale poszerzamy nasze zbiory – zarówno zabytkowych tkanin, ubiorów, jak i różnego typu akcesoriów, a także współczesnych materiałów, z których możemy tworzyć wyjątkowe kostiumy. Już teraz dziękujemy naszym Darczyńcom za przekazanie cennych przedmiotów: bielizny ze ślubnej wyprawy z XIX wieku, zabytkowych ornatów i fragmentów tkanin z XVIII, XIX w. oraz dwudziestolecia międzywojennego.