Złote Popołudnie III edycja

19 września machina czasu ruszyła w Pałacu w Śmiłowicach przenosząc wszystkich gości w świat Złotego Popołudnia. W tym roku nasze Złote Popołudnie było niestety z powodu pogody trochę szare, ale na szczęście piękne kreacje uczestników i bogaty popołudniowy program rozgrzały atmosferę.

W pałacowym parku pojawiła się Kraina Czarów z nieodłączną Królową Kier, Szalonym Kapelusznikiem i Marcowym Zającem, cyganka z piękną talią tarota, która wyjawiała przed Pytającymi zawiłe sekrety losu. Pałacowa kapliczka zamieniła się w kapliczke orientalną, w której wyłożony na barwnych tkaninach i błyszczących poduchach nasz nieodłączny szejk palił z gościmi shishę. Panie i dziewczęta z grupy Krynolina zadawały szyku krynolinami, z których część przygotowały specjalnie na Złote Popołudnie:) O godzinie 15.00 spotkaliśmy się na panelu dyskusyjnym na temat seriali i filmów kostiumowych, który poprowadził Artur Nowrot z portalu Pulpozaur, A jego gośćmi były Joanna Kucharska, Olga Jonarska i Maria Molenda. Szkoła Tańca Jane Austen poprowadziła wieczorny bal, historyk sztuki i kostiumolog Anna Franczyk dowodziła pokazem mody, a następnie dołączyła do damskiego jury, które w tym roku tradycyjnie wyłoniło najelegantszego gentelmena. Orientalne smaczki wzmociła grupa Hameli prezentując barwne tańce indyjskie. Wieczór zakończył spektakl przywołujący XIX-wieczne zamiłowania spirytyzmem - trzy piękne kobiety- każda z nich to potężne medium - sprowadziły do pałacu dusze z zaświatów. Miłym akcentem było również zapozowanie do wspólnej złotopopołudniowej fotografii przed pałacem.

Wszystkim naszym gościom bardzo dziękujemy za obecność w imieniu Nomina Rosae oraz Szkoły Tańca Jane Austen i grupy Krynolina i zaczynamy rozglądać się za kolejnym, niezwykłym miejscem na IV Złote Popołudnie!

Tegoroczna edycja została wsparta dotacją udzieloną przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a sam PanMarszałek Marek Sowa objął ją swoim honorowym patronatem. Patronowały nam także '"Spotkania z zabytkami" i Creatio Fantastica. Dziękujemy!

Fot. Dorota CzarneckaFot. Dorota Czarnecka
Fot. Rafał BobrowskiFot. Rafał Bobrowski
Fot. Ilja van de PavertFot. Ilja van de Pavert
Fot. Monika KozieńFot. Monika Kozień
Fot. Ilja van de PavertFot. Ilja van de Pavert
Fot. Monika KozieńFot. Monika Kozień
Fot. Monika KozieńFot. Monika Kozień
Fot. Ilja van de PavertFot. Ilja van de Pavert
Fot. Rafał BobrowskiFot. Rafał Bobrowski