Zimowe Baśnie

Wyobraź sobie bezkresny, biały zimowy krajobraz. W oddali, niczym lodowa forteca, wznosi się oszroniony las, niebo mieni się barwami zmrożonego błękitu i bieli...jest absolutnie cicho. Nagle w oddali rozlega się dźwięk delikatnych dzwonków, z oparów bieli wyłania się zaprzęg brązowo –szarych renów, sennie sunących naprzód. Po chwili widać srebrne sanie wyścielone delikatnymi bielutkimi futerkami. W saniach zasiada wysoka postać. Piękna biała dama tuli do siebie małego chłopczyka w znoszonej granatowej kurteczce. Oto Królowa Śniegu wraca do swego zimnego królestwa, a wraz z nią dziecko o imieniu Kay przekracza granicę Zimowej Krainy...

 

Zapraszamy do świata zimowych opowieści! Od 23 stycznia można zwiedzać w Domu Historii wystawę „Zimowe Baśnie”. To inspirująca podróż przez motywy zaczerpnięte z baśni i opowieści związanych z zimą. Poza słynną Królową Śniegu na wystawie zobaczyć będzie można tajemniczą Wróżkę Zamrozów, Ebenezera Scrooge'a, Dziadka Mroza i innych...Prosimy o uprzednie umówienie się (tel. 603062247, e-mail fundacja@nomina.pl). Koszt biletu – 5 zł.

Dla grup zorganizowanych istniej możliwość zamówienia warsztatów artystycznych połączonych ze zwiedzaniem wystawy. Koszt 10 zł od osoby. W trakcie warsztatów dzieci będą przygotowywać osobistą Księgę Baśni. Czas trwania zajęć wraz ze zwiedzaniem: 2 godziny.

DOM HISTORII - Fundacja Nomina Rosae ul.Pijarska 21, Nowy Sącz tel.603062247.