Wystawa Dawnej Mody Czar w Krośnie!

Zapraszamy na wystawę Dawnej Mody Czar, na której zaprezentujemy rekonstrukcje ubiorów dawnych z pracowni Nomina Rosae. Na ekspozycji zobaczyć będzie można dworskie kreacje z epoki średniowiecza, bogate renesansowe suknie włoskie, stroje z XVII i XVIII wieku, damskie kreacje z XIX wieku, a także polski ubiór narodowy zwany kontuszowym.

Dawna moda stanowi nieustające źródło zachwytu, nierzadko także zdumienia, ale również wiedzy o człowieku i jego kulturze. Wystawa Dawnej Mody Czar jest swoistą opowieścią o historii ubiorów, którą ilustrują rekonstrukcje strojów i kostiumy wykonane w Pracowni Nomina Rosae. Fundacja Nomina Rosae działa ponad 10 lat, a jednym z jej głównych pól zainteresowania były od początku dzieje mody. W pracowni tworzone są zarówno rekonstrukcje ubiorów historycznych jak i kostiumy, które stanowią część stałych i czasowych ekspozycji, bądź służą działaniom edukacyjnych w muzeach w Polsce i zagranicą (m.in. Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum Piastów Śląsk w Brzegu, Muzeum Historii Polski, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, czy Muzeum w Lewoczy na Słowacji). Nasze kostiumy trafiają także do teatrów i filmów.

Wystawa "Dawnej Mody Czar" inaugurowała działalność Domu Historii w Nowym Sączu i cieszyła się popularnością odwiedzających, dla których dostepna była od sierpnia do października 2015 roku.

Wystawa tym razem prezentowana będzie w w Piwnicy Pod Cieniami Muzeum Rzemiosła w Krośnie, pod adresem Rynek 5 w dniach 30–31.07.2016.

Godziny otwarcia:
Sobota, 30 lipca: 16.00–20.00
Niedziela 31 lipca: 10.00–16.00