Wernisaż wystawy „MODY” w Domu Historii

Serdecznie zapraszamy do Domu Historii 8 sierpnia o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy „MODY” Zabytkowe ubiory i akcesoria modowe ze zbioru Fundacji Nomina Rosae i kolekcji prywatnych z lat 1870–1950.


Celem wystawy jest przybliżenie głównie mody nowosądeckiego mieszczaństwa, dlatego prezentujemy na niej przede wszystkim obiekty związane z dawnymi mieszkańcami Nowego Sącza.

Na wystawie będzie można zobaczyć suknie, ubiory męskie, bieliznę, akcesoria modowe (m.in. torebki, wachlarze, rękawiczki), a także fotografie, które uwieczniały nierzadko szykowne stroje dawnych Sądeczan.

Na wystawie prezentujemy obiekty, które pochodzą ze zbiorów Fundacji; wśród nich znalazły się dary, które przekazali: Pani Marta Kalarus, Pani Katarzyna Kalczyńska, Pani Ewa Kustron de Ramos, Pani Monika Ślepiak, Pani Alicja Derkowska i Pan Tadeusz Kopiec. Będzie można także zobaczyć przedmioty pochodzące z prywatnych kolekcji, których użyczyli: Pani Magda Miller, Państwo Znamirowscy, Pani Katarzyna Kalczyńska, Pani Marta Kalarus i Pani Anna Ombachowa, a także Pan Tadeusz Kopiec oraz Państwo Maja i Łukasz Kopiec, którym ogromnie dziękujemy za pomoc, życzliwość i wspieranie Fundacji.

Scenariusz i koncepcja wystawy: Maria Molenda

W ramach wystawy będzie również funkcjonował kącik fotograficzny – mini studio, w którym będzie można przymierzyć m.in. dawne nakrycia głowy i wykonać pamiątkowe zdjęcie.Wystawa w Domu Historii (ul. Pijarska 21, Nowy Sącz) w sieprniu będzie czynna od czwartku do niedzieli w godzinach 11.00 – 16.00. Możliwe jest także zwiedzanie w innych dniach i godzinach (rezerwację prosimy zgłaszać pod numer 696 397 540)

Wystawa organizowana jest przez Fundację Nomina Rosae i Stowarzyszenie Profesjonalnego Samorządu przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Mecenasami Domu Historii są Pan Charles Merrill i Pani Julie Boudreaux.