Spektakl "Faust i Małgorzata"

Zapraszamy 20 października 2017 r. o godz. 19.00 do MCK SOKÓŁ na premierę spektaklu Teatru NOMINA ROSAE pt. „Faust i Małgorzata”, przygotowanego specjalnie z okazji 12. edycji programu LABIRYNT HISTORII.

„Faust i Małgorzata” to nowe spojrzenie na legendę Fausta. Sięgająca XVI wieku opowieść o doktorze nauk, który w pogoni za młodością, potęgą i władzą zaprzedaje duszę diabłu. Mit faustyczny opowiedziany został na wiele różnych sposobów, w literaturze m.in. przez Christophera Marlowe’a i Johanna Goethego, ale także w licznych dziełach operowych, teatralnych i filmowych. W różnych wersjach żywot Fausta, jego pakt z diabłem i wyrzeczenie się Boga stają się pretekstem do rozważań nad aspektami ludzkiego życia, religii, cywilizacji, kultury, moralności. W opowieści o Fauście pojawia się postać Małgorzaty – młodej dziewczyny, którą Faust uwodzi i doprowadza do upadku.
Co dzieje się z Faustem u schyłku XXI wieku? Gdzie się znajduje i dokąd zmierza? Czy uda mu się osiągnąć swój cel? Co z perspektywy swego długowiecznego życia myśli o problemach, które zajmowały go dawniej? Jak po 500 latach wygląda jego układ z Mefistofelesem i czy rozliczył się ze zła wyrządzonego Małgorzacie?
 
„Faust i Małgorzata”
Teatr NOMINA ROSAE
 
Występują:
Faust – Aleksandra Powęzka
Małgorzata – Justyna Stasik
Mefisto – Maciej Walasek
Scenariusz i reżyseria – Maria Molenda
Multimedia – Maciej Walasek
Kostiumy i scenografia – Maria Molenda, Elżbieta Mężyk
 
Spektakl odbędzie się w dniu 20 października 2017 r. (piątek) o godz. 19.00 w sali im. R. Sichrawy Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3.
 
Czas trwania: 1 godz.
 
WSTĘP WOLNY. Wejściówki na spektakl do odbioru w kasie MCK SOKÓŁ.
 
Więcej o programie LABIRYNT HISTORII: www.labirynthistorii.pl