Pokój na progu światła i mroku

Od Nowego Roku postanowiliśmy zrealizować trochę pozamykanych w starożytnych szufladach planów. Jednym z nich było otwarcie salonu poezji i prozy – przestrzeni na wspólne czytanie literatury, przypominanie żywotów poetów i pisarzy, odkrywanie znaczeń i tropienie nieuchwytnego.
Zapraszamy Was do Pokoju na progu światła i mroku – do tego co między-pomiędzy, tam gdzie zaczyna się metamorfoza, gdzie śmierć przestaje ścigać życie, a życie nie ustępuje śmierci, tam gdzie przeczucia zamieniają się w ptaki, a zegar nie wie co zrobić z czasem.

Nasze pierwsze spotkanie zatytułowane "Sny, groby, sady płanetników i wieczność warcząca" poświęcone będzie poezji Bolesława LEŚMIANA i odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia o godzinie 18.00 w Domu Historii na ul. Pijarskiej 21. Poeta urodził się 22 stycznia 1877 r.

Chcemy zaprosić Was do współtworzenia tego wieczoru z nami. Wszystkich chętnych do czytania wybranych utworów Poety prosimy o przesyłanie zgłoszeń z tytułami na adres fundacja@nomina.pl do 20 stycznia.