Otwarcie Domu Historii

DOM HISTORII to nowe, wyjątkowe miejsce na mapie kulturalnej Nowego Sącza. Ulokowany w zabytkowych budynkach należących do parafii ewangeliko-augsburskiej przy ul Pijarskiej 21 jest przestrzenią, w której spotkanie z historią to zarówno nauka,  jak  i  wielka  przyjemność.

W DOMU HISTORII znajdą miejsce wystawy czasowe,  a także różnorodne kulturalne działania artystyczne i edukacyjne. Wizyta w DOMU HISTORII  będzie zarówno estetyczną ucztą, jak i okazją do nabywania rzetelnych i ciekawych informacji historycznych.

Działania realizowane w DOMU HISTORII są ukierunkowane także na promocję zabytkowego zespołu poklasztornego oraz miasta Nowego Sącza.

Uroczyste otwarcie Domu Historii

W sobotę, 08 sierpnia 2015 roku udało nam się w końcu zrealizować nasze wielkie marzenie – zainaugurowaliśmy działanie Domu Historii!
Stało się to możliwe dzięki księdzu Dariuszowi Chwastkowi i Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Nowym Sączu (Luteranie Nowy Sącz), a także naszym wspaniałym mecenasom: panu Romanowi Słowikowi, Spółka Sądeckie Wodociągi, panu Czesławowi Bogdańskiemu, Hotel Beskid i innym osobom i instytucjom.
Uroczystość otwarcia uświetnili nasi przyjaciele – zespół FLORIPARI oraz grupa Krynolina, a także Kawiarnia etc i pan Jan Korwin Kochanowski.