Lekcje pokazowe w szkołach - Gorlice, Nowy Sącz, Trzetrzewina

W dwóch ostatnich tygodniach maja odbyły się pozostałe z ośmiu pokazowych lekcji w wybranych szkołach regionu.

Były to – kolejno – Gimnazjum nr 9 w Nowym Sączu (18.05.2015), II Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach (19.05.2015), Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu (20.05.2015), Gimnazjum w Trzetrzewinie (22.05.2015) oraz Akademickie Liceum im. Bolesława Chrobrego (22.05.2015)

Lekcje prowadzi mgr Łukasz Połomski, sądecki nauczyciel i historyk, zajmujący się historią Nowego Sącza doby autonomii galicyjskiej i okresu międzywojennego, historią i kulturą mniejszości niemieckiej, romskiej, a w szczególności żydowskiej. Jest on również pomysłodawcą i dyrektorem programu Sądecki Sztetl w ramach Fundacji Nomina Rosae oraz jednym z głównych pomysłodawców projektu "Młodzi Ambasadorzy Tolerancji".

Mamy nadzieję, że lekcje w wybranych szkołach zachęca młodzież do zgłoszenia swojego udziału w programie – nabór otwarty jest dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej Nowego Sącza i okolicznych miejscowości i trwa do 22.06.2015. Szczegóły dotyczące programu i formularz zgłoszenia znajdują się na stronie Fundacji w zakładce Edukacja/Młodzi Ambasadorzy Tolerancji

Lekcja w Gimnazjum nr 9Lekcja w Gimnazjum nr 9
Lekcja w II LO w GorlicachLekcja w II LO w Gorlicach
Lekcja w Gimnazjum nr 5Lekcja w Gimnazjum nr 5
Lekcja w Gimnazjum w TrzetrzewinieLekcja w Gimnazjum w Trzetrzewinie
Lekcja w Akademickim Liceum im. Bolesława ChrobregoLekcja w Akademickim Liceum im. Bolesława Chrobrego
Mgr Łukasz Połomski – prowadzącyMgr Łukasz Połomski – prowadzący