Jesienna Jesziwa - V edycja programu edukacyjnego

Zapraszamy w piatek 1 grudnia 2017 na V edycję Jesiennej Jesziwy. Tym razem naszym gosciem będzie dr Marek Tuszewicki, który wprowadzi nas w świat kabały i ludowej magii Żydów.

Program V Jesiennej Jesziwy:

01.12.2017
godz. 10.30 Sala Sichrawy, MCK SOKÓŁ
wykład „Kabała i magia ludowa Żydów – od narodzin do śmierci” dr Marek Tuszewicki

godz. 17.30 Sala Kominkowa, MCK SOKÓŁ
promocja książki „Żaba pod językiem: medycyna ludowa Żydów aszkenazyjskich przełomu XIX i XX wieku" i spotkanie z autorem, dr. Markiem Tuszewickim

Rezerwacja miejsc na wykład dla zorganizowanych grup i osób indywidualnychh: tel. 18 44 82 641, e.giza@mcksokol.pl
Na promocję książki wstęp wolny!

Dr Marek Tuszewicki jest adiunktem w Zakładzie Historii Żydów i pełni funkcję wicedyrektora Instytutu Judaistyki UJ do spraw dydaktycznych. Jego zainteresowania badawcze obejmują kulturę ludową Żydów aszkenazyjskich, ze szczególnym uwzględnieniem medycyny ludowej, język jidysz, literaturę żydowską przełomu XIX i XX wieku oraz dzieje i kulturę chasydyzmu. Od 2008 uczy języka jidysz i pracuje jako redaktor CWISZN, żydowskiego kwartalnika o literaturze i sztuce. Dr Tuszewicki współpracuje z wieloma instytucjami akademickimi i społecznymi w Polsce. Jest autorem i redaktorem licznych publikacji, w tym książki “Żaba pod językiem. Medycyna ludowa Żydów aszkenazyjskich przełomu XIX i XX w.” (Kraków, 2015).