Informacje o nas

Zapraszamy do niezwykłej podróży w światy historii, wyobraźni i piękna wraz z Fundacją Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej.

Odkrywamy i przybliżamy bogactwo polskiej historii i kultury - w tym celu od lat tworzymy unikatowe programy edukacyjne i artystyczne, łączące przekaz wiedzy historycznej z urzekającą oprawą artystyczną. Współpracujemy z muzeami, instytucjami kultury, pracownikami naukowymi oraz artystami w Polsce i za granicą.

 W ramach Fundacji działa Pracownia Rekonstrukcji Ubiorów  Historycznych i Kostiumów oraz wyjątkowy w Polsce teatr historyczny.

Prowadzimy działalność naukową, edukacyjną i artystyczną poprzez m.in. wyjątkowy program Labirynt Historii, a także wykłady, warsztaty, wystawy oraz różnorodne wydarzenia. Zapraszamy do zapoznania się z nasza bogatą ofertą.

Rozwijając naszą misję, dzięki wsparciu stałych darczyńców tworzymy obecnie wyjątkowy program Jagiellonowie”. Budujemy także Instytut Badań nad Ubiorem Polskim nastawiony na pracę badawczą i promocję kultury polskiej.

Dzięki hojnemu wsparciu darczyńców możemy rozwijać i tworzyć nowe wydarzenia – przyłączcie się Państwo do nas i zadbajmy wspólnie o rozkwit ogrodu naszej historii i kultury.