Dwa spektakle Teatru Nomina Rosae 14.06.2015

14.06.2015 zapraszamy i do pięknego Biecza i do malowniczego Wygiełzowa. Teatr Nomina Rosae przygotował dla oby tych miejscowości dwa kostiumowe spektakle: "Wielce dziwaczny ogród barokowy" oraz "Płoche miłostki Stańczyka".

"Wielce dziwaczny ogród barokowy – popołudnie z fraszkami Wacława Potockiego"

Mini spektakl Teatru Nomina Rosae.

Zapraszamy 14 czerwca na godz. 16.00 do Muzeum w Bieczu (Dom z Basztą, ul. Węgierska 1 ) na mini-spektakl kostiumowy „Wielce dziwaczny ogród barokowy” oparty o teksty wybitnego poety polskiego baroku Wacława Potockiego. W spektaklu usłyszymy słynne i mniej znane teksty tego twórcy, poruszające problemy godnego życia, leku przed grzechem i śmiercią. Jednocześnie nie zabraknie rubasznych, a nawet grubych żartów, w które obfitowały dawne teksty demaskujące pobożność na pokaz czy rozwiązłe życie.

W spektaklu wystąpią:

Jan Korwin Kochanowski - Wacław Potocki, Karolina Lisik – żona, Maria Molenda – wdowa Marcelina, Maciej Walasek – podstolic, Karolina Kowalczyk - służka oraz gościnnie Ireneusz Trybulec, który wykona na lutni piękne utwory muzyczne z XVI i XVII w.

Scenariusz i koncepcja: Maria Molenda, kostiumy: pracownia Nomina Rosae.

Zapraszamy na stronę wydarzenia w serwisie Facebook https://www.facebook.com/events/585348694902219/ oraz na stronę Muzeum w Bieczu www.muzeum.biecz.pl

 

Spektakl  "Płoche Miłostki Stańczyka"

Spektakl „Płoche miłostki Stańczyka” to zabawna opowieść o uczuciowych perypetiach słynnego błazna na dworze Jagiellonów. Miał swą premierę w 2012 r. w krakowskim Barbakanie. Tym razem zapraszamy do Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec w dn. 14.06.2015 na godzinę 14.00.

„Płoche miłostki Stańczyka”

Reż. Barbara Szewczyk

Występują:

Rafał Pawłowski – Stańczyk

Katarzyna Sanocka – dwórka Kasia

Justyna Stasik – dwórka Elżbieta

Marta Kontny – królowa Bona

Aleksandra Powęzka – ochmistrzyni

Józef Więcławek – pan Głuptalski

Jakub Sokołowski – dworzanin

Choreografia: Katarzyna Sanocka, kostiumy: Maria Molenda