Dom Historii we wrześniu - konkurs!

Z początkiem września rozpoczyna się drugi miesiąc obecności Domu Historii w Nowym Sączu. Również w tym miesiącu będzie można oglądać wystawę odtworzonych dawnych ubiorów, zatytułowaną "Dawnej Mody Czar", która pozwala odbyć podróż w czasie od średniowiecza do początków dwudziestego stulecia.

Na ekspozycji można zobaczyć także zrekonstruowany polski ubiór narodowy, składający się z kontusza i żupana, odtworzony na podstawie oryginalnego ubioru z XVIII wieku oraz przedstawień z epoki.

We wrześniu Dom Historii czynny będzie w dniach 6 i 7, 11 – 14 oraz 25 – 28 w godzinach od 11 do 17. Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość zwiedzania w innych dniach po uprzednim umówieniu terminu.

Fundacja dla zwiedzających przygotowała wyjątkowy konkurs. Każdy gość Domu Historii po obejrzeniu wystawy może zgłosić się do losowania, którego zwycięzca weźmie udział w profesjonalnej sesji fotograficznej jako model pozujący w historycznym ubiorze. Fotografie wykona znany sądecki artysta-fotografik, Piotr Droździk.

Dom Historii przygotowuje także ciekawą ofertę warsztatów i wykładów dla szkół i grup zorganizowanych. Szczegóły pojawią się wkrótce na stronach Fundacji Nomina Rosae.