DOM HISTORII - uroczyste otwarcie

Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością zapraszamy na otwarcie DOMU HISTORII w Nowym Sączu w dniu 08.08.2015 r. o godzinie 18.00 przy ul. Pijarskiej 21.

DOM HISTORII powstał z inicjatywy Fundacji Nomina Rosae w porozumieniu z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Nowym Sączu. Realizację tego przedsięwzięcia umożliwili nam nasi hojni Mecenasi - Pan Prezes Roman Słowik, Sądeckie Wodociągi oraz Pan Prezes Czesław Bogdański (Bogdański Fabryka Okien i Drzwi). To dzięki nim mamy nadzieję sprawić sądeczanom i wszystkim osobom odwiedzającym nasze miasto miłą niespodziankę m.in. wystawą "DAWNEJ MODY CZAR", która będzie pierwszą ekspozycję w DOMU HISTORII. Nasze działania wsparła także Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka dzięki uprzejmości pana dyrektora Artura Franczaka oraz firma E-Wydruki oraz Hotel BESKID, a także Cukiernia i Kawiarnia etc.

DOM HISTORII będzie wyjątkowym miejscem w Nowym Sączu, w którym spotkanie z historią będzie zarówno  nauką,  jak  i  wielką  przyjemnością.

W DOMU HISTORII znajdą miejsce wystawy czasowe, a także różnorodne kulturalne działania artystyczne i edukacyjne. Wizyta w nim będzie zarówno estetyczną ucztą, jak i okazją do nabywania rzetelnych i ciekawych informacji historycznych.

Działania realizowane w DOMU HISTORII będą ukierunkowane także na promocję zabytkowego zespołu poklasztornego oraz miasta Nowego Sącza.

Wierzymy, że nasze starania pozwolą stworzyć wyjątkowe centrum, w którym możliwe będzie obcowanie bezpośrednio z pięknymi przedmiotami i niezwykłymi działaniami przybliżającymi przeszłość i kulturę minionych wieków.

W dniu uroczystego otwarcia zapraszamy na:

KONCERT POD PATRONATEM MUZY HISTORII KLIO 

(zespół muzyki dawnej FLORIPARI oraz Teatr Nomina Rosae „Z Sączem przez wieki”, a także gościnnie Jan Korwin Kochanowski czyta fragmenty utworów Jana Kochanowskiego.

Zwiedzanie wystawy „Dawnej mody czar”

Wstęp na otwarcie jest bezpłatny.

ZAPRASZAMY DO NOWOSĄDECKIEGO DOMU HISTORII