2014 rok w wielkim skrócie

Szanowni Państwo! Zapraszamy do galerii zdjęć, które prezentują część naszych działań w 2014 r. Był to dla nas rok bardzo pracowity, bardzo ciekawy i różnorodny. Rozwinęła się w nim działalność programu "Sądecki sztetl", który w dużym stopniu relalizowaliśmy dzięki Państwa wsparciu. Powstała strona tego programu www.sadeckisztetl.com oraz krótkometrażowy film dokumentalny "Sądecki sztetl" w reżyserii Barbary Szewczyk. Zainteresowaniem cieszyła się IX. edycja "Labiryntu Historii" oraz wystawa poświęcona sądeckim rodzinom w okresie pierwszej wojny światowej. II edycja "Złotego popołudnia" pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Marka Sowy odbyła się w pięknym pałacu Goetzów-Okocimskich w Brzesku. Pod koniec 2014 r. wspólnie z Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu powołaliśmy do życia Teatr Storia - pierwszy profesjonalny teatr na Sądecczyźnie. 4 grudnia odbyła się premiera naszego pierwszego spektaklu "Królowa Śniegu" na motywach słynnej baśni Hansa Christiana Andersena.  Więcej zdjęć znajdą Pańswto na Facebooku Nomina Rosae, Sądecki sztetl i Teatr Storia. Zapraszamy!

"Wieczór Pąsowej Róży" w Cafe Strauss w Nowym Sączu (luty 2014). W jego ramach odbył się pokaz dawnej mody i kostumów, koncertcja, prezentacja dzieł sztuki z prywatnej kolekcji.
Spektakl Spektakl "Tajemnica Estery" , Purim (marzec 2014 r.) pierwsze wydarzenie w ramach cyklu "Spotkania z żydowskimi świętami".
Wystawa naszych teatralnych kostiumów w Teatrze Śląskim w Katowicach.Wystawa naszych teatralnych kostiumów w Teatrze Śląskim w Katowicach.
Inauguracja IX edycji programu Inauguracja IX edycji programu "Labirynt Historii". W tym roku wzięło w niej udział ponad 1000 osób.
Spektakl Spektakl "Legenda o czarodziejskim płaszczu" w pięknym skansenie w Wygiełzowie.
Kadr z filmu Kadr z filmu "Sądecki sztetl" w reż. Barbary Szewczyk.
Kadr z filmowej zapowiedzi Kadr z filmowej zapowiedzi "Złotego Popołudnia".
W tym roku przygotowaliśmy kolekcję ubiorów dla Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Zdjęcie po pokazie w Krakowie przy okazji Cepeliady.W tym roku przygotowaliśmy kolekcję ubiorów dla Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Zdjęcie po pokazie w Krakowie przy okazji Cepeliady.
Złote Popołudnie, 2014. Zorganizowane wspólnie z Altersteam i Szkołą Tańca Jane Austin oraz Hotem, Pałac Goetz Boutique Hotel & SPA.  Złote Popołudnie, 2014. Zorganizowane wspólnie z Altersteam i Szkołą Tańca Jane Austin oraz Hotem, Pałac Goetz Boutique Hotel & SPA.
Złote Popołudnie, 2014. Zorganizowane wspólnie z Altersteam i Szkołą Tańca Jane Austin oraz Hotem, Pałac Goetz Boutique Hotel & SPAZłote Popołudnie, 2014. Zorganizowane wspólnie z Altersteam i Szkołą Tańca Jane Austin oraz Hotem, Pałac Goetz Boutique Hotel & SPA
Złote Popołudnie, 2014. Zorganizowane wspólnie z Altersteam i Szkołą Tańca Jane Austin oraz Hotem, Pałac Goetz Boutique Hotel & SPAZłote Popołudnie, 2014. Zorganizowane wspólnie z Altersteam i Szkołą Tańca Jane Austin oraz Hotem, Pałac Goetz Boutique Hotel & SPA
Mroczny spektakl przy okazji Mroczny spektakl przy okazji "Złotego Popołudnia" opowiadał historię wampirzyc zainspirowaną XIX-wieczną literarturą.
Rocznica likwidacji getta w Nowym Sączu (sierpień 2014 r.)Rocznica likwidacji getta w Nowym Sączu (sierpień 2014 r.)
Spektakl Spektakl "Królowa Śniegu" w starosądeckim Sokole w wykonaniu Teatru Storia.
Główni bohaterowi baśni Główni bohaterowi baśni "Królowa Śniegu" Gerda i Kay (Magda Szczepanek, Jakub Sokołowski).